|
12. Опис бізнесу
Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення,
виділ) |
В 2011 році було прийнято рішення приведення діяльності емітента як акціонерного товариства у відповідність із вимогами Закону України "Про акціонерні товариства", у зв'язку із чим, враховуючи кількість акціонерів, змінено тип акціонерного товариства на з закритого на публічне. Фактично ці зміни вступили в силу в 2012 році після державної реєстрації статуту Товариства.
В звiтному роцi таких важливих подiй як: злиття, подiл, приєднання, перетворення, видiлення не вiдбувалось. |
Організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші
відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив
розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом |
Емітент є юридичною особою від дня його державної реєстрації і здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства України та Статуту Товариства. Дочірніх підприємств, філій та представництв Товариство не має. Змiн в органiзацiйнiй структурi у вiдповiдностi з попереднiм звiтним перiодом не відбувалось.
У зв'язку із фактичним припиненням активної господарської діяльності, в організаційній структурі ПАТ "Круптако" залишився тільки необхідний адміністративний персонал. |
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом
звітного періоду, умови та результати цих пропозицій |
Пропозицій щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце у звітному періоді, не було. |
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості
запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) |
Компанія веде бухгалтерський облік господарських операцій щодо майна і результатів своєї діяльності в натуральних одиницях і в узагальненому грошовому виразі шляхом безперервного документального і взаємопов'язаного їх відображення.
Бухгалтерський облік в Компанії у звітному періоді вівся методом подвійного запису господарських операцій, як це передбачено законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 р. № 996-XIV (зі змінами та доповненнями).
В Компанії облік ведеться за журнально-ордерною формою, з використанням комп'ютерних технологій, у відповідності до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом від 30.11.1999 р. № 291.
Амортизація в Компанії на основні засоби у звітному періоді нараховувалась за прямолінійним методом, що не суперечить п. 62 Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку (далі - МСБО) 16 "Основні засоби". |
Текст аудиторського висновку |
АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК (ЗВІТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА)
щодо фінансової звітності за 2012 рік
Публічного акціонерного товариства
"Крушинський птахівничий комплекс"
Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку України
Акціонерам та керівництву Публічного акціонерного товариства
"Крушинський птахівничий комплекс"
Основні відомості про емітента
Повне найменування: Публічне акціонерне товариство
"Крушинський птахівничий комплекс"
Ідентифікаційний код: 30967249
Юридична адреса: 08635, Київська область, Васильківський р-н, с. Крушинка, вул. Колгоспна, 11
Державна реєстрація: Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - серія АЗ № 255153, виданий державним реєстратором Солом'янської районної в м. Києві державної Петрушевською І.В. 26.03.2013р., дата державної реєстрації та реєстраційний номер юридичної особи ЄДР: 09.12.2002 р., № 10003608680.
Основні види діяльності: - 01.47 Розведення свійської птиці
- 41.20 Будівництво житлових і нежитлових будівель
- 47.11 Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами
- 46.33 Оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами
- 10.84 Виробництво прянощів і приправ
Підстави для виконання аудиту
Аудиторська перевірка проводилась у відповідності з вимогами Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг, зокрема Міжнародних стандартів аудиту (далі - МСА) 700 "Формулювання думки та надання звіту щодо фінансової звітності", 705 "Модифікація думки у звіті незалежного аудитора", 706 "Пояснювальні параграфи та параграфи з інших питань у звіті незалежного аудитора", Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. № 436-IV (зі змінами та доповненнями), Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 р. № 3480-IV (зі змінами та доповненнями), Закону України "Про аудиторську діяльність" від 22.04.1993 р. № 3125-ХІІ (в редакції Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про аудиторську діяльність" від 14.09.2006 р. № 140-V (зі змінами та доповненнями)), Положення щодо підготовки аудиторських висновків, які подаються до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку при розкритті інформації емітентами та професійними учасниками фондового ринку, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 р. № 1528, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.01.2007 р. за № 53/13320 зі змінами і доповненнями від 22.06.2010 р. № 981, Вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики) затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) від 29.09.2011 р. № 1360, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 28.11.2011 р. за № 1358/20096.
ВИСНОВОК (ЗВІТ) ЩОДО ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ ЕМІТЕНТА
Ми провели аудит попередньої, складеної на основі вимог Міжнародних стандартів фінансової звітності (далі - МСФЗ), фінансової звітності Публічного акціонерного товариства "Крушинський птахівничий комплекс" (далі - Компанія), що додається, яка включає баланс (ф. 1) станом на 31.12.2012 р., звіт про фінансові результати (ф. 2), звіт про рух грошових коштів (ф. № 3), звіт про власний капітал (ф. № 4) за рік, що закінчився на зазначену дату, та примітки (далі - Фінансова звітність). Ця Фінансова звітність була підготовлена у рамках переходу Компанії на застосування МСФЗ з метою формування інформації, яка буде використана для підготовки порівняльної інформації при підготовці першої фінансової звітності за МСФЗ станом на 31.12.2013 р. з урахуванням можливих коригувань, які будуть зроблені в разі змін вимог стандартів та тлумачень, що будуть використані при складанні першої фінансової звітності за МСФЗ станом на 31.12.2013 року.
Відповідальність управлінського персоналу за фінансову звітність
Управлінський персонал Компанії несе відповідальність за складання та достовірне подання цієї Фінансової звітності відповідно до вимог Міжнародних стандартів фінансової звітності, які мають відношення до складання цієї Фінансової звітності, та за такий внутрішній контроль, який управлінський персонал Компанії визначає потрібним для забезпечення складання Фінансової звітності, що не містять суттєвих викривлень внаслідок шахрайства або помилки.
Аудиторська перевірка проводилась з відома директора товариства Дорошева Ю.П. та головного бухгалтера Дорошенко А.В.
Відповідальність аудитора
Відповідальністю аудитора є висловлення думки щодо цієї Фінансової звітності на основі результатів аудиту. Ми провели аудит відповідно до Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг. Ці стандарти вимагають від нас дотримання відповідних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненості, що Фінансова звітність не містить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання процедур для отримання аудиторських доказів щодо інформації наведеній у Фінансовій звітності. Вибір процедур залежить від судження аудитора, включаючи оцінку ризиків суттєвих викривлень Фінансової звітності внаслідок шахрайства або помилки. Виконуючи оцінку цих ризиків, аудитор розглядає заходи внутрішнього контролю, що стосуються складання та достовірності подання Компанією Фінансової звітності, з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективності внутрішнього контролю Компанії. Аудит включає також оцінку відповідності використання облікової політики, прийнятності облікових оцінок, застосованих управлінським персоналом Компанії, та оцінку загального подання Фінансової звітності.
Ми вважаємо, що отримали достатні та прийнятні аудиторські докази для висловлення нашої думки.
Підстава для висловлення умовно-позитивної думки
Аудитор звертає увагу на той факт, що дана Фінансова звітність не є першою Фінансовою звітністю Компанії складеною за МСФЗ, складена в рамках переходу на застосування останніх, а тому не в повній мірі відповідає всім вимогам МСФЗ. Перший повний комплект фінансової звітності згідно МСФЗ буде підготовлений компанією станом на 31.12.2013 р. Датою переходу на МСФЗ керівництво Компанії обрало 01.01.2012 р., тому порівняльні дані за попередній звітний період у Фінансовій звітності не наведені. Крім цього, в звітності наданій аудитору також не наведені всі необхідні розкриття передбачені МСФЗ, оскільки примітки, які надані Компанією у складі даної фінансової звітності, складені у форматі Приміток до річної фінансової звітності (ф. 5), що затверджені Міністерством фінансів України для складання фінансової звітності за національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку.
Аудитор зауважує, що на дату переходу на МСФЗ (01.01.2012 р.) основні засоби відображені у Фінансовій звітності за залишковою вартістю 14,0 тис. грн. у відповідності до вимог попередньої концептуальної основи, а саме, національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, з врахуванням вимог інших законодавчих та нормативних документів щодо регулювання бухгалтерського обліку в Україні. Такі вимоги не у повній мірі відповідають вимогам МСБО 16 "Основні засоби". Тому, на нашу думку, Компанії слід було визначити справедливу вартість основних засобів, що передбачено МСФЗ 1 "Перше застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності", і застосувати її, як доцільну собівартість основних засобів на дату переходу на застосування МСФЗ. Вплив вказаного відхилення від вимог МСФЗ на балансову вартість основних засобів, знос, чистий прибуток (збиток), нерозподілений прибуток (непокритий збиток) станом на 31.12.2012 р. не визначався.
Перед складанням річної звітності інвентаризація товариством не проводилась, тому підтвердити відповідність даних звітності фактичній наявності активів і зобов'язань неможливо.
Висловлення думки
На нашу думку, за винятком впливу на фінансову звітність питань, про які йдеться у параграфі "Підстава для висловлення умовно-позитивної думки", Фінансова звітність представляє достовірно, в усіх суттєвих аспектах, фінансовий стан Компанії на 31.12.2012 р. та її фінансові результати за рік, що закінчився на зазначену дату, у відповідності до облікової політики прийнятої Компанією, яка базується на вимогах Міжнародних стандартів фінансової звітності, які мають відношення до складання цієї Фінансової звітності.
Пояснюючий параграф
Не роблячи застережень при висловленні нашої думки, ми звертаємо увагу на наявність невизначеності, що може відобразитися на здатності товариства продовжувати безперервну діяльність, внаслідок перевищення суми статутного капіталу товариства над вартістю чистих активів та отримання збитку за результатами діяльності у 2012 році.
Ми звертаємо увагу на ймовірність внесення коригувань у вхідні залишки балансу на 01.01.2012 р. та попередню фінансову звітність за 2012 рік під час складання першого повного пакету фінансової звітності за МСФЗ станом на 31.12.2013 р.
Також звертаємо увагу на те, що тільки повний пакет фінансової звітності за МСФЗ може забезпечити достовірне відображення фінансового стану Компанії, результатів її операційної діяльності та руху грошових коштів згідно з МСФЗ. Наша думка не модифікована щодо цього питання.
ЗВІТ ЩОДО ВИМОГ ІНШИХ ЗАКОНОДАВЧИХ І НОРМАТИВНИХ АКТІВ КОМІСІЇ
1. Висловлення думки щодо розкриття інформації за видами активів
Станом на 31.12.2012 р. активи Компанії відображені у фінансовій звітності у сумі 15 693,0 тис. грн.
1.1. Необоротні (непоточні) активи
Необоротні (непоточні) активи Компанії станом на 31.12.2012 р. відображені у фінансовій звітності у сумі 11,0 тис. грн., з них: основні засоби - 11,0 тис.грн.
Амортизація в Компанії на основні засоби у звітному періоді нараховувалась за прямолінійним методом, що не суперечить п. 62 Міжнародного стандарту бухгалтерського обліку (далі - МСБО) 16 "Основні засоби".
Аудитор зауважує, що на дату переходу на МСФЗ (01.01.2012 р.) основні засоби та нематеріальні активи відображені у Фінансовій звітності за залишковою вартістю 14,0 тис. грн. у відповідності до вимог попередньої концептуальної основи, а саме, національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку, з врахуванням вимог інших законодавчих та нормативних документів щодо регулювання бухгалтерського обліку в Україні. Такі вимоги не у повній мірі відповідають вимогам МСБО 16 "Основні засоби" та МСБО 38 "Нематеріальні активи". Тому, на нашу думку, Компанії слід було визначити справедливу вартість основних засобів та нематеріальних активів, що передбачено МСФЗ 1 "Перше застосування Міжнародних стандартів фінансової звітності", і застосувати її, як доцільну собівартість основних засобів на дату переходу на застосування МСФЗ. Вплив вказаного відхилення від вимог МСФЗ на балансову вартість основних засобів, нематеріальних активів, знос, чистий прибуток (збиток), нерозподілений прибуток (непокритий збиток) станом на 31.12.2012 р. не визначався.
1.2. Оборотні (поточні) активи
Оборотні (поточні) активи Компанії станом на 31.12.2012 р. відображені у фінансовій звітності у сумі 15 682,0 тис. грн.
Оборотні (поточні) активи Компанії включали в себе: Запаси - 202,0 тис.грн.; Готову продукцію - 26,0 тис.грн.; Товари - 45,0 тис.грн.; Поточну дебіторську заборгованість за товари, роботи, послуги - 7 377,0 тис. грн.; Поточну дебіторська заборгованість за розрахунками: з бюджетом - 1 079,0 тис. грн., за виданими авансами - 6 940,0 тис.грн.; Грошові кошти та їх еквіваленти - 13,0 тис. грн.
Перед складанням річної звітності інвентаризація товариством не проводилась, тому підтвердити відповідність даних звітності фактичній наявності активів і зобов'язань неможливо.
2. Висловлення думки щодо розкриття інформації про зобов'язання та забезпечення
Станом на 31.12.2012 р. загальна сума зобов'язань Компанії відображена у фінансовій звітності у сумі 405,0 тис. грн.
2.1. Короткострокові (поточні) зобов'язання
Короткострокові (поточні) зобов'язання Компанії станом на 31.12.2012 р. відображені у фінансовій звітності у сумі 405,0 тис. грн.
Короткострокові (поточні) зобов'язання Компанії включали в себе: Кредиторську заборгованість за товари, роботи, послуги - 135,0 тис. грн.; Поточні зобов'язання за розрахунками: з одержаних авансів - 52,0 тис. грн., з бюджетом - -3,0 тис. грн., з оплати праці - 4,0 тис.грн.; Інші поточні зобов'язання - 217,0 тис.грн.
Аудитор зауважує, що в пасиві балансу відображене від'ємне значення поточної кредиторської заборгованості за розрахунками з бюджетом (-3,0 тис.грн.), що є методично не вірним і, відповідно,занижує підсумок, як активу, так і пасиву балансу на суму 3,0 тис. грн., однак дане викривлення не є суттєвим.
3. Висловлення думки щодо розкриття інформації про власний капітал
3.1. Формування статутного капіталу та емісія цінних паперів
Статутний капітал Компанії у відповідності до установчих документів становить 105 723 582 грн. Статутний капітал Компанії сплачено повністю.
Відповідно до Свідоцтва про реєстрацію випуску акцій № 944/1/10 від 25.10.2010р. Компанією зареєстровано випуск 422 894 328 штук простих іменних акцій на загальну суму 105 723 582,00 грн. номінальною вартістю 0,25 грн. Форма існування акцій - бездокументарна.
Обслуговування випуску акцій ПАТ "Крушинський птахівничий комплекс" відповідно до договору № Е2727/10 про обслуговування емісії цінних паперів від 09.12.2010р. здійснює ПАТ "Всеукраїнський депозитарій цінних паперів", що знаходиться за адресою: 01107, м. Київ, вул. Тропініна, 7-Г. Ліцензія на провадження професійної діяльності на фондовому ринку - депозитарної діяльності, а саме депозитарної діяльності депозитарію цінних паперів АВ № 498004, видана ДКЦПФР 19.11.2009р.
За інформацією, наданою товариством, кількість власників іменних цінних паперів станом на 31.12.2012 р. становить 25 акціонерів, з них: 3 - фізичні особи та 22 - юридичні особи, в т.ч. одна юридична особа володіє акціями у кількості більше 10%.
Протягом періоду, що перевірявся, викуп акцій власної емісії Компанією не здійснювався, дивіденди не нараховувалися і не виплачувалися.
Статутний капітал Компанії відповідно до установчих документів становить 105 723 582 грн. і поділений на 422 894 328 штук простих іменних акцій номінальною вартістю 0,25 грн. кожна. Станом на 31.12.2012 р. статутний капітал сплачено повністю. Державної частки в статутному капіталі Компанії немає.
3.2. Власний капітал
Власний капітал Компанії станом на 31.12.2012 р. становить 15 288,0 тис. грн., в тому числі статутний (випущений) капітал - 105 724,0 тис. грн., непокритий збиток - 90 436,0 тис. грн.
3.3. Чистий прибуток за період
За даними Фінансової звітності протягом звітного періоду Компанія отримала чистий збиток у розмірі 100,0 тис. грн.
Чистий збиток Компанії за звітний період становить 100,0 грн., в т.ч. Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - 3 531,0 тис. грн., Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) - 2 864,0 тис. грн., Інші операційні доходи - 2 520,0 тис.грн., Адміністративні витрати - 118,0 тис.грн., Витрати на збут - 41,0 тис.грн., Інші операційні витрати - 2 900,0 тис. грн., Податок на прибуток від звичайної діяльності - 228,0 тис.грн.
4. Рух грошових коштів
У звітності відображено рух грошових коштів: від операційної діяльності, який склав 8,0 тис.грн. (надходження).
Чистий рух коштів за звітний період складає 8,0 тис.грн. (надходження), залишок коштів на кінець року 13,0 тис.грн., що відповідає даним балансу за статтями грошових коштів.
5. Зміни у складі власного капіталу
У Звіті про власний капітал відображено вартісний склад та рух власного капіталу. Рух власного капіталу відображено в частині отриманого збитку звітного періоду в сумі 100,0 тис.грн., що відповідає даним Звіту про фінансові результати.
6. Розкриття інформації у Примітках до звітності
Примітки до фінансової звітності складено у форматі Приміток до річної фінансової звітності (ф. 5), які достовірно розкривають інформацію про окремі статті інших форм звітності Компанії, вони відповідають даним, отриманим при трансформації даних бухгалтерського обліку, та співставні з іншими формами звітності. Однак, інших приміток, які б містили стислий виклад суттєвих облікових політик та інших пояснювальних приміток Компанією не надано.
7. Аналіз показників фінансового стану
Аналіз показників фінансового стану Компанії проведено на підставі даних Фінансової звітності. Показники фінансового стану Компанії розраховані аудиторами та становлять наступні значення:
Показник Нормативне значення 01/01/2012 31/12/2012
Коефіцієнт абсолютної ліквідності 0,25 - 0,50 0,0003 0,032
Коефіцієнт загальної ліквідності > 1,00 1,956 38,721
Коефіцієнт фінансової стійкості (незалежності, автономії) > 0,50 0,493 0,974
Коефіцієнт покриття зобов'язань власним капіталом > 1,00, збільшення 0,971 37,748
Коефіцієнт рентабельності активів > 0,00, збільшення ______ -0,1482
Коефіцієнт абсолютної ліквідності Компанії станом на 31.12.2012 р. становив 0,032, що свідчить про низький рівень покриття поточних зобов'язань за рахунок поточних фінансових інвестицій, грошових коштів та їх еквівалентів.
Коефіцієнт загальної ліквідності Компанії станом на 31.12.2012 р. становив 38,721, що свідчить про високий рівень покриття поточних зобов'язань за рахунок оборотних (поточних) активів.
Коефіцієнт фінансової стійкості (незалежності, автономії) Компанії станом на 31.12.2012 р. мав значення 0,974, що свідчить про достатню частку власного капіталу в загальній вартості майна.
Коефіцієнт покриття зобов'язань власним капіталом Компанії станом на 31.12.2012 р. мав високе значення (37,75), що свідчить про високий рівень покриття всіх зобов'язань за рахунок власного капіталу.
Коефіцієнт рентабельності активів Компанії станом на 31.12.2012 р. мав низьке значення (-0,15), що свідчить про збитковість діяльності Компанії.
8. Висловлення думки щодо розкриття щодо іншої допоміжної інформації
8.1. Система бухгалтерського обліку
Компанія веде бухгалтерський облік господарських операцій щодо майна і результатів своєї діяльності в натуральних одиницях і в узагальненому грошовому виразі шляхом безперервного документального і взаємопов'язаного їх відображення.
Бухгалтерський облік в Компанії у звітному періоді вівся методом подвійного запису господарських операцій, як це передбачено законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 р. № 996-XIV (зі змінами та доповненнями).
В Компанії облік ведеться за журнально-ордерною формою, з використанням комп'ютерних технологій, у відповідності до Інструкції про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань і господарських операцій підприємств і організацій, затвердженої наказом від 30.11.1999 р. № 291.
Наказ про облікову політику в Компанії у 2012 році відсутній.
При перевірці було встановлено, що Фінансова звітність Компанії складена шляхом трансформації даних облікових записів здійснених у відповідності до національних П(С)БО з внесенням коригувань та проведення рекласифікації статей з метою достовірного представлення інформації згідно з вимогами МСФЗ. Вказані коригування в регістрах бухгалтерського обліку не відображені.
8.2. Відповідність вартості чистих активів вимогам законодавства
Вартість чистих активів Компанії була розрахована у відповідності до Методичних рекомендацій щодо визначення вартості чистих активів акціонерних товариств, схвалених рішенням Комісії від 17.11.2004 р. № 485. Вартість чистих активів Компанії станом на звітну дату складає 15 288,0 тис.грн., що менше розміру статутного капіталу. У відповідності до статті 155 "Статутний капітал акціонерного товариства" Цивільного кодексу України, власникам слід розглянути питання щодо можливого зменшення розміру статутного капіталу товариства або ліквідації товариства.
8.3. Суттєві невідповідності між фінансовою звітністю та іншою інформацією, що розкривається емітентом цінних паперів
Інша інформація, що розкривається емітентом цінних паперів та подається до Комісії разом з Фінансовою звітністю аудиторам не надавалась, оскільки на дату видачі аудиторського висновку Річний звіт емітента цінних паперів Компанією не сформовано.
8.4. Виконання значних правочинів
За свідченнями керівництва Компанії, протягом періоду, що перевірявся, значні правочини не проводились.
8.5. Стан корпоративного управління
Стан корпоративного управління акціонерного товариства відповідає вимогам Закону України "Про акціонерні товариства" від 17.09.2008р. № 514-VI (зі змінами та доповненнями). Система управління Компанією відповідає вимогам ст. 89 Господарського Кодексу України від 16.01.2003 р. № 436-ІV.
В Компанії відсутня служба внутрішнього аудиту та посада внутрішнього аудитора. За період, що перевірявся, Наглядова рада не приймала рішення щодо запровадження в Компанії посади внутрішнього аудитора (створення служби внутрішнього аудиту).
8.6. Ризики суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства
Аудиторська перевірка передбачала проведення процедур, для отримання доказів щодо сум та розкриття інформації у Фінансовій звітності. Вибір процедур залежав від професійного судження аудитора, в тому числі від оцінки ризиків суттєвих викривлень у Фінансовій звітності внаслідок помилки або шахрайства (МСА 240 "Відповідальність аудитора, що стосується шахрайства, при аудиті фінансової звітності").
Фінансова звітність Компанії в цілому не містить суттєвого викривлення внаслідок шахрайства чи помилки. Через властиві обмеження аудиту існує неминучий ризик того, що деякі суттєві викривлення Фінансової звітності внаслідок шахрайства чи помилки могли бути не виявлені.
9. Висловлення думки щодо розкриття інформації про дії, які відбулися протягом звітного року
9.1. Дії, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів
За заявою керівництва, протягом звітного періоду у Компанії відбулися наступні дії, що розглядаються статтею 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" від 23.02.2006 р. № 3480-ІV, як такі, що можуть вплинути на фінансово-господарський стан емітента та призвести до значної зміни вартості його цінних паперів:
19.04.2012 р.
Рідкозубова Людмила Сергіївна призначена на посаду Голови Ревізійної комісії одностайним рішенням Ревізійної комісії від "19" квітня 2012 року (протокол № 19/04/12) зі складу Ревізійної комісії ПАТ "Крушинський птахівничий комплекс", обраного Загальними зборами акціонерів "21" квітня 2011 року, на строк 3 роки. Посадова особа акціями ПАТ "Крушинський птахівничий комплекс" не володіє. Посадова особа непогашеної судимості за корисливі та посадові злочини не має.
Відомості про аудиторську компанію
Повне найменування: Товариство з обмеженою відповідальністю
"Міжнародний інститут аудиту"
Ідентифікаційний код: 21512649
Юридична адреса: Україна, 03680, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10
Тел.|Факс: +380 (44) 219 00 44 (55)
Внесення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів: Свідоцтво про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів № 0347, термін чинності до 23.12.2015 р.
Суб'єкт господарювання включений до Реєстру суб'єктів аудиторської діяльності рішенням Аудиторської палати України № 98 від 26.01.2001 р.
Відповідність системи контролю якості: Свідоцтво про відповідність системи контролю якості,
Рішення Аудиторської палати України від 25.02.2010 р. № 211/6
Основні відомості про умови договору
Договір на здійснення аудиторської перевірки від 05 березня 2013 р. № 11.
Перевірка здійснювалася за місцезнаходженням Компанії з 05 березня по 18 квітня 2013 р., що не суперечить умовам договору.
Наталія ЖУК, аудитор ТОВ "Міжнародний інститут аудиту"
сертифікат А № 003325 від 26.03.1998 р.
дійсний до 26.03.2017 р.
Борис МЕЛЬНИЧУК, директор ТОВ "Міжнародний інститут аудиту"
сертифікат А № 006286 від 26.04.2007 р.
дійсний до 26.04.2017 р.
МП
23 квітня 2013 р. |
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент,
перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних
змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента
щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту
й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію
про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження
нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про
особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за
основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі
постачання |
ПАТ "Круптако" здійснювало діяльність з торгівлі яйцем курячим. На даний час така діяльність припинена, іншої господарської діяльності підприємство не веде. Основним завданням підприємства на даний час є стягнення дебіторської заборгованості. |
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо
підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з її господарською діяльністю, їх
необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб
фінансування |
За останнi 5 рокiв суттєвих придбань активiв не вiдбувалось. У 2011 році вибуло 98,1 % основних засобів, які не використовуються в господарській діяльності.
Значних iнвестицiй або придбання, пов'язаних з господарською дiяльнiстю, товариство не планує. |
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні
правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання
активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть
позначитися на використанні активів підприємства, інформацію щодо планів капітального будівництва,
розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі
вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване
зростання виробничих потужностей після її завершення |
У зв'язку із припиненням активної господарської діяльності протягом в 2011 р. майже всі основні засоби було відчужено. ПАТ "Круптако" має в користуванні на умовах оренди офісне приміщення в м. Києві та приміщення складського і офісного призначення в с. Крушинка, Васильківського р-ну Київської обл.
Балансова вартість основних засобів станом на 31.12.2012 р. складає 11 тис. грн., первісна вартість - 15 тис. грн., знос - 4 тис. грн. (26,66 %).
Суттєвих змін у вартості основних засобів протягом звітного періоду не було.
Підприємству невідомі екологічні питання, що можуть виникнути при використанні активів. Планів щодо капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів підприємство не має. |
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від
законодавчих або економічних обмежень |
Ступінь залежності від законодавчих та економічних обмежень є невисоким. |
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за
порушення законодавства |
В 2012 р. ПАТ "Круптако" сплатило штрафних санкцій (штрафи, неня, неустойки) і компенсацій за порушення законодавства на суму 2000 грн., а саме: 1000 грн. - за несвоєчасну здачу деркаларіції на прибуток за 3-й квартал 2011 р. та 1000 грн. - за несвоєчасну здачу річної деркаларіції на прибуток за 2011 р. |
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого
капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента
|
Політика щодо фінансування діяльності Товариства - госпрозрахунок. Робочого капіталу достатньо для поточних потреб. Оцінки шляхів покращення ліквідності не здійснювалось. |
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів |
Не виконаних договорів, та очікуваних прибутків на кінець року немає. |
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва,
реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність
емітента в майбутньому) |
Товариство не планує розширювати виробництво та реконструкцію, заходів для поліпшення фінансового стану не передбачено. |
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік |
Товариством не виділялись кошти на дослідження та розробку за звітний період. |
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні
підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних
вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових
справ про це зазначається |
1. 21.03.2011 Господарським судом м. Києва відкрито провадження за позовом ВАТ "Круптако" до ТОВ "Торгова компанія "Мета" про стягнення заборгованості за поставлений товар в сумі 4879,26 грн. Рішення по справі прийнято 12.05.2011 р. Відкрито виконавче провадження, накладено арешт на майно боржника.
2. 19.04.2011 Господарським судом м. Києва відкрито провадження за позовом ВАТ "Круптако" до ТОВ "С. М. С.- Груп" про стягнення заборгованості за поставлений товар в сумі 5119,75 грн. Рішення по справі прийнято 19.05.2011 р. Відкрито виконавче провадження.
3. 25.03.2011 Господарським судом Київської області відкрито провадження за позовом ВАТ "Круптако" до ДП Міністерства оборони України "Білоцерківський військовий торг" про стягнення заборгованості за поставлений товар в сумі 91765,97 грн. Рішення по справі прийнято 17.05.2011 р. Відкрито виконавче провадження. Заява про визнання вимог кредитора від 05.12.12 в справі про банкрутство. Повідомлення розпорядника майна про визнання 92001,79 грн. боргу (повна сума). Триває розгляд справи про банкрутство.
4. 23.05.2011 Господарським судом м. Києва відкрито провадження за позовом ВАТ "Круптако" до ТОВ "Іда Групп" про стягнення заборгованості за поставлений товар в сумі 9202, грн. Рішення по справі прийнято 17.05.2011 р. Відкрито виконавче провадження.
5. 17.03.2011 р. ВАТ "Круптако" отримало повідомлення від ліквідатора ТОВ "Пан Маркет" про включення вимог в сумі 45950,57 грн. в повному обсязі в четвергу чергу вимог кредиторів. 29.11.2011 ВАТ "Круптако" подано заяву про визнання кредитором в справі про банкрутство ТОВ "Пан Маркет", яка порушена Господарським судом Черкаської обл. Вимоги ПАТ "Круптако" визнані в повному обсязі та включені до 4-ї черги. Триває розгляд справи про банкрутство. |
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та
результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз
господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі |
Інформація відсутня. |
|